Jestem dziennikarzem, redaktorem, autorem książek, przedsiębiorcą, interim managerem, szkoleniowcem, specjalistą ds. marketingu, doradcą biznesowym.

Urodziłem się w Bytomiu, ale od ponad 10 lat mieszkam i żyję we Wrocławiu. Jestem introwertykiem, który ceni inne punkty widzenia. Moje Top 5 wg CliftonStrengths: Achiever, Learner, Input, Strategic, Focus. Według testu MBTI mój profil to INTJ, z czym w pełni się zgadzam i akceptuję.

Żyję głównie w przyszłości (zobacz: Kwestionariusz postrzegania czasu Zimbardo), mój chronotyp wg Michaela Breusa to Lew, a ponadto jestem Sceptykiem (wg testu Gretchen Rubin – 4 tendencje). Lubię znać siebie możliwie najlepiej. Dzięki temu mogę się rozwijać szybciej, a także więcej rozumiem (między innymi co i jak robić, aby po drodze nie tracić zapału czy zainteresowania).

Osobny akapit należy się stoicyzmowi. To wspaniała filozofia życia. Pomogła mi już nie raz w momencie, gdy miałem problemy, czy to w relacjach z innymi, czy z samym sobą.

Jestem fanem produktywności. W mojej drugiej książce opisałem to dość szeroko, dlatego jedynie napomknę: pracuję na laptopie z dyskiem SSD M.2 (szczegóły), do którego mam podłączony 34-calowy panoramiczny monitor (rozdzielczość 3440×1440). Mam łącze 300 Mb/s, a jedną z moich ulubionych aplikacji, podnoszących produktywność, jest KatMouse.

Kilka szczegółów

Ksiażki:

Stwórz jednorożca. Od idei po startup wart miliony (Onepress 2016)

Przeskok. Jak rozwinąć własny biznes, kiedy wciąż pracujesz na etacie (Onepress 2019)

Firma:

  • Założyciel studia przedsiębiorczości GLIVE.pl (oferuję m.in. mentoring dla osób chcących rozwijać własny biznes)
  • Właściciel i założyciel kilku działalności pod wspólną marką Serigala Tech.

Teksty:

  • Dziennikarz i autor ponad tysiąca artykułów na temat technologii, biznesu, nauki oraz rozwoju osobistego. Jego artykuły były publikowane między innymi w czasopismach: „Focus”, „Newsweek Polska”, „Playboy”, „Computerworld”, „Bloomberg Businessweek Polska”, „CD-Action”.
  • Redaktor naczelny StartUp Magazine.

Chcesz wiedzieć, czym zajmuję się teraz, w tej konkretnej chwili? Zajrzyj na https://www.serigalatech.pl/teraz.

Kontakt:

Przeczytaj dlaczego powinieneś się ze mną skontaktować.