Każdego dnia pierwszą godzinę poświęć sobie, nawet jeśli miałbyś przez to wstać znacznie wcześniej. Następnie w trakcie tej godziny poczytaj coś pouczającego, motywującego lub rozwijającego duchowo.

Pierwsza godzina dnia jest jego sterem. Kiedy wstajesz i pierwszą godzinę inwestujesz w swój rozwój, wprowadzasz się w nastrój oczekiwania na wspaniały dzień. Będziesz później pozytywnie nastawiony, uważny, kreatywny i produktywny.

Codziennie przepisuj swoje cele, planuj każdy dzień z góry. Naucz się koncentrować wyłącznie na jednej rzeczy. W podróży, w miarę możliwości, słuchaj programów edukacyjnych – polecam podcasty i audiobooki. A po każdym wykonanym zadaniu lub spotkaniu zadaj sobie pytania: Co zrobiłem dobrze? Co mogłem zrobić inaczej (w domyśle: lepiej)?

Ponadto kwestionuj swoje założenia. Większość pomysłów biznesowych, a przynajmniej te wdrażane w oryginalnej formie, kończy się niepowodzeniem. „U źródeł każdej porażki leżą błędne założenia” — mówił Peter Drucker. Główną przyczyną niepowodzeń biznesowych jest to, że właściciele firm i dyrektorzy zawierzają niesprawdzonym założeniom.

Wiele osób nie odnosi dużych sukcesów, a przynajmniej takich, o jakich marzą, ponieważ nie ma samodyscypliny. Osoby te nie potrafią się zmusić, żeby z uwagą przestudiować każdy aspekt danego przedsięwzięcia, zanim się w nie zaangażują. Brakuje im dyscypliny, aby poddać próbie swoje założenia.

Nie bądź jedną z takich osób.

A zatem: inwestuj w siebie, poświęcając czas na rozwój osobisty. I kwestionuj założenia.

0